Skip To Main Content

Contact Us

Please contact us through the school's main phone number. You can also email your student's teachers through ParentVue/StudentVue.

Search Staff Directory

Administration

Randilyn Baca Lesperance

Dean Of Students

Lori Carabajal

Registrar
Secretary: Counseling Ms

Crystal Friedman

Principal: Middle School

Vanessa Mcniece

Secretary: Principal Ms

Melissa Pool

Asst Principal: Middle School

Denise Romine

Head SPED Teacher
Teacher: Gifted

Teachers & Librarians

Karen Allin

Teacher: Gifted

Ross Bergman

Teacher: Classroom

Heath Bevan

Teacher: Classroom

Elayne Brucker

Teacher: Classroom

Codi Bur

Teacher: Classroom

Kathleen Campion

Teacher: Gifted

Ian Cooper

Teacher: Classroom

Ashley Daniels

Teacher: Classroom

Jameson Davis

Teacher: Classroom

Rachel Dennis

Teacher: Classroom

Heather Fernandes

Teacher: Classroom

Megan Garcia

Teacher: Classroom

William Gonzales

Teacher: Itinerant Music

Dawn Goodman

Teacher: Gifted

Lynda Hahn

Teacher: Classroom

Eunyoung Han

Teacher: Gifted

Taylor Harris

Teacher: Classroom

Mary Kershaw

Teacher: Classroom

Gloria King

Teacher: Classroom

Adam Kuhn

Teacher: Classroom

Eric Lawson

Teacher: Classroom

Justeen Lemaster

Teacher: Classroom

Kelley Macdonald

Teacher: Classroom

Virginia Martinez

Teacher: Classroom

Kristy Michalk

Teacher: Classroom

Jacqueline Moore

Teacher: Classroom

Ashley Reid

Teacher: Classroom

Sara Romero

Teacher: Classroom

Denise Romine

Head SPED Teacher
Teacher: Gifted

James Schallert

Teacher: Classroom

Laura Schwab

Teacher: Classroom

Kelly Shell

Teacher: Classroom

Tanya Skinner

Teacher: Classroom

David Sorensen

Teacher: Music/chor/bnd/orch

Sandra Spiess

Teacher: Classroom

Kierstin Steiner

Teacher: Classroom

Brittany Stocking

Teacher: Classroom

Hunter Talley

Teacher: Classroom

Jessica Thomas

Teacher: Classroom

Theresa Wagner

Teacher: Classroom

Danielle Wainwright

Teacher: Classroom

Anita Warrier

Teacher: Gifted

Erin Weddington

Teacher: Classroom

Christie Wente

Teacher: Classroom

Vanessa Williams

Librarian: Es, Ms, Hs

Special Education

Julie Carpenter

Sp Ed Classroom Teacher

Serena Eckert

Sp Ed Classroom Teacher

Denitria Gomez

Sp Ed Classroom Teacher

Cory Gudelj

Sp Ed Classroom Teacher

Jun Masongsong

Sp Ed Classroom Teacher

Savannah Sears

Sp Ed Classroom Teacher

Rachel Spiekermann

Sp Ed Classroom Teacher

Anita Warrier

Teacher: Gifted

Educational Assistants

Rasima Bakhtiyarova

Educ Asst: Special Ed

Patrisha Charley

Educ Asst: Health

Carla Coffman

Educ Asst: Special Ed

Sonya Degener

Educ Asst: Special Ed

Margaret Fleetwood

Educ Asst: General Education

Phyllis Kazhe Rodriguez

Educ Asst: Special Ed

Ashley Nix

Educ Asst: Special Ed

Cheryl Supple

Educ Asst: Special Ed

Jennifer Valdez

Educ Asst: Special Ed

Lisa Van Leeuwen

Educ Asst: Special Ed

Staff

Agustin Arredondo

Temps/hourly: Intern

Brandon Barka

Temps/hourly: Intern

Lori Carabajal

Registrar
Secretary: Counseling Ms

Patrisha Charley

Educ Asst: Health

Gary Day

Custodian: D1

Jillian Evans

Counselor

Martin Garcia

Custodian: D1

Monica Garcia

Cafeteria Manager
Site Supervisor: Fs

Maricela Garcia Guerrero

Custodian: D1

Rebecca Hlad

Nurse

Carrie Lopez De Perez

Nurse

Aurora Manriquez Gutierrez

Custodian: D1

Neil Marshall

Custodian: Head <6 Emp/night B3

Allison Moore

Temps/hourly: Intern

Veronica Ramirez Bonilla

Custodian: D1

Jeremy Sanchez

Custodian: Head <6 Emp/night

Julia Sanchez

Counselor

Andrea Simon

Temps/hourly: Intern

Jordyn Tatum

Temps/hourly: Intern

Avanti Vanderslice

Temps/hourly: Intern